Kickstarter


Spis kampanii na Kickstarterze

Strona Kickstarter.com ma głównie na celu pomóc początkującym i ambitnym artystom, którzy najczęściej z powodów finansowych nie są w stanie zrealizować własnych pomysłów. Wszystko odbywa się w dosyć prosty sposób – dany twórca umieszcza w serwisie informację na temat rzeczy, jaką chce stworzyć – czy to grę, film, album muzyczny, czy coś zupełnie innego, a także określa jaka suma pieniędzy pozwoliłaby na wprowadzenie tej idei w życie. Następnie, zebrana w serwisie społeczność sama decyduje czy zechce wesprzeć projekt wpłacając dowolnie ustaloną przez siebie kwotę. Jeżeli w ciągu miesiąca suma wpłaconych dolarów przewyższy zaplanowaną przez twórcę pulę pieniędzy, wtedy kampania kończy się sukcesem.

Tego typu akcje posiadają wiele plusów. Przede wszystkim młode studia deweloperskie (lub jednostki) otrzymują pewien kapitał pozwalający na stworzenie produkcji i nie są przy tym uzależnione od zewnętrznych producentów, którzy najczęściej głęboko ingerują w wygląd finalnej gry. Bez niczego nie pozostają również sami wpłacający. Wręcz przeciwnie, kampanie na Kickstarterze to niepowtarzalna szansa na otrzymanie wielu bonusów oraz dodatków związanych z danym tytułem. Począwszy od ścieżek dźwiękowych, szkiców koncepcyjnych, przez różne koszulki oraz kubki, po naprawdę unikatowe nagrody jak spotkanie z twórcami, czy egzemplarz gry w wersji specjalnej.

Poniżej zestawiliśmy wszystkie gry przygodowe, które pojawiły się na stronie kickstarter.com. Jak widać, wiele z nich to kontynuacje znanych marek tworzonych przez gigantów w branży (Jane Jensen, Aaron Conners). Natomiast inne to ambitne projekty twórców niezależnych, które w wielu przypadkach okażą się zapewne bardziej grywalne od w pełni finansowanych gier.Aktualnie o pieniądze walczą:
Zakończone sukcesem:
Porażkę poniosły:

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?